قرآن و امام حسین علیه السلام

قرآن و امام حسین علیه السلام
اگر قرآن سیدالکلام است ،(1) امام حسین سید الشهداست .(2)
اگر در صحیفه ى سجادیه درباره ى قرآن مى خوانیم : و میزان القسط امام حسین علیه السلام مى فرماید: امرت بالقسط(3)
اگر قرآن موعظه ى پروردگار است ؛ موعظة من ربکم (4)، امام حسین علیه السلام در عاشورا فرمود: عجله نکنید تا شما را به حقّ موعظه کنم . لا تعجلوا حتّى اعظکم بالحقّ(5)
اگر قرآن مردم را به رشد هدایت مى کند؛ یهدى الى الرشد(6)، امام حسین علیه السلام نیز مى فرماید: من شما را به دو راه رشاد دعوت مى کنم ادعوکم الى سبیل الرشاد(7)
اگر قرآن عظیم است ؛ و القرآن العظیم (8) امام حسین علیه السلام نیز سوابق عظیمى دارد. عظیم السوابق (9)
اگر قرآن حقّ و یقینى است ؛ و انّه لحقّ الیقین (10) در زیارت امام حسین علیه السلام نیز مى خوانیم : آنقدر صادقانه و خالصانه عبارت کردى که به در جه ى یقین رسیدى . حتّى اتاکَ الیقین (11)
اگر قرآن مقام شفاعت دارد؛ نعم الشفیع القرآن (12) امام حسین علیه السلام نیز مقام شفاعت دارد. وارزقنى شفاعة الحسین (13)
اگر در دعاى چهل و دوم صحیفه سجادیه درباره ى قرآن مى خوانیم که پرچم نجات است ؛ عَلَم نجاة در زیارت امام حسین علیه السلام نیز مى خوانیم او نیز پرچم هدایت است . انّه رایة الهدى (14)
اگر قرآن شفادهنده است ؛ و نُنزّل من القرآن ما هو شفاء(15) خاک قبر امام حسین علیه السلام نیز شفاست . طین قبر الحسین شفاء(16)
اگر قرآن منار حکمت است ،(17) امام حسین نیز باب حکمت الهى است . السلام علیک یا باب حکمة رب العالمین (18)
اگر قرآن امر به معروف و نهى از منکر مى کند؛ فالقرآن آمرٌ و زاجر(19)امام حسین نیز فرمود: هدف من از رفتن به کربلا امر به معروف و نهى از منکر است . ارید اءن آمر بالمعروف و اَنهى عن المنکر(20)
اگر قرآن نور است ؛ نوراً مبینا(21)، امام حسین نیز نور است . کنت نوراً فى الاصلاب الشامخة (22)
اگر قرآن براى تاریخ و همه ى مردم است ؛ لم یجعل القرآن لزمانٍ دون زمان و لالِلناس دون الناس (23)، درباره امام حسین علیه السلام نیز مى خوانیم که آثار کربلا از تاریخ محو نخواهد شد. لا یدْرس اءثره و لایُمحى اسمه (24)
اگر قرآن کتاب مبارکى است ؛ کتاب انزلناه الیک مبارک (25)، شهادت امام حسین علیه السلام نیز براى اسلام سبب برکت و رشد است الّلهم فبارک لى فى قتله (26)
اگر در قرآن هیچ انحرافى نیست ؛ غیر ذى عوج (27) درباره ى امام حسین علیه السلام نیز مى خوانیم : لحظه اى از حق به باطل گرایش پیدا نکرد. لم تَمِلْ من حقّ الى الباطل (28)
اگر قرآن ، کریم است ؛ انّه لقرآن کریم (29)، امام حسین نیز داراى اخلاق کریم است . و کریم الخلائق (30)
اگر قرآن عزیز است ؛ انّه لکتاب عزیز(31)، امام حسین فرمود: هرگز زیر بار ذلّت نمى روم هیهات منّا الذّلة (32)
اگر قرآن ریسمان محکم است ؛ انّ هذا القرآن ... العروة الوثقى (33)، امام حسین نیز کشتى نجات و ریسمانِ محکم است . ان الحسین سفینة النجاة و العروة الوثقى (34)
اگر قرآن بیّنه و دلیل آشکار است ؛ جائکم بیّنة من ربّکم (35)، امام حسین نیز اینگونه است اَشهد اَنّکَ على بیّنة من ربّک (36)
اگر قرآن را باید آرام و با تاءنّى تلاوت کرد؛ و رتّل القرآن ترتیلا(37) زیارت قبر امام حسین را نیز باید با گام هاى آهسته انجام داد. و امش بمشى العبید الذلیل (38)
اگر تلاوت قرآن باید با حزن باشد؛ فاقروه بالحُزن (39) زیارت امام حسین علیه السلام نیز باید با حزن باشد. و زره و انت کئیب شعث (40)
آرى ، حسین علیه السلام قرآنِ ناطق و سیمایى از کلام الهى است .

/ 0 نظر / 24 بازدید